Massive-Forum

Knight Online Koxp | 1849 Koxp - 1299 Koxp - 1849 Multi Client - Metin 2 hile ,bot,
 
AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Kafa Karıştırıcı En Büyük Sorular ve Cevapları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
adiyosb4byMesaj Sayısı : 62
Kayıt tarihi : 08/05/10

MesajKonu: Kafa Karıştırıcı En Büyük Sorular ve Cevapları   Paz Mayıs 09, 2010 9:13 am

1.K2 Network ve Knight Online

K2 Network firması 2001 yılında Amerika'da kurulmuş bir firmadır.. Genel amacı Massively Multiplayer Online Games (MMOGs) türü oyun hazırlayıp dünya geneline sunmaktır.. Knight Online oyunu K2 Network firmasında sunulan oyunların en yüksek hit sahibi olanı ve en çok ilgi gören oyunlarından biridir.. Bizim şuanda oynamakta olduğumuz United States Knight Online (USKO) dahilinde farklı ülkelerinde kendi clientleri bulunmaktadır.. Fakat USKO içerisinde Türk oyuncuların aşırı şekilde yüksek olması ve çoğu zaman Türk oyuncuların sorunlarını dile getiremediği gerekçesiyle oyun içerisinde Türk'lere daha iyi hizmet verebilmek için Türk personeller alınmaya başlamıştır.. Müşteri Hizmetleri,Game Masterlar ve daha birçok alana Türk personel desteğinde bulunulup oyunun Türkler için daha kolay hal almasını sağlamak için çalışılmaktadır... K2 Network firmasında çalışan elemanların hepsi California'da ofis içerisinde yer almaktadır.. Tüm oyunlar için kendi personel grubu bulunmaktadır.. Personeller içinde Teknik Ekip,Müşteri Hizmetleri,Oyun Yetkilileri,Server Yoneticileri,Tasarım Bölümü gibi genel tabirle sunabileceğim birçok bölüm bulunmaktadır.. Karşınızdaki firma asla oyun içerisinde hileye göz yumabilecek veya yapmış olduğu emeğe bir yanlış hareket sunabilecek bir firmadır..

Firmanın Tüm Oyunları:
- Knight Online
- Global MU Online
- War Rock
- Golf King

2.Premium Nedir? Free2Play Özelliği Sunulan Bir Oyunda Neden Böyle Bir Ayrıcalık Yaşanır? Premium Kolay Alınırmı?

Premium Nedir?

Premium oyuncuların belirli organizasyonlardan yararlanması,server'ları rahat kullanım,oyundaki hatalarını Müşteri hizmetleriyle çabuk halletmesi ve daha bir çok ayrıcalıktan yararlanabilmesidir..

Free2Play Özelliği Sunulan Bir Oyunda Neden Böyle Bir Ayrıcalık Yaşanır?

Oyun'a girmek,oyun kullanımı,indirmesi,üyelik gibi durumlar tamamen ücretsizdir.. Ama belirli yerlerde kısıtlamalarla karşılaşabiliyorsunuz... Server'lara girerken premium sorması, Müşteri Hizmetlerinden işlem isteğinde bulunulduğunda yapılmış olan kredi kart bilgisi gibi zorunluklar olabilir.. Unutmayalımki bu oyun bir emek sarfedilerek gerçekleşmiş ve bizlere sunulmuştur.. Elbette bu emeğin karşılığında zamanı gelince bir ücret ödemesi zorunlu kılınacaktır... Ama K2Network firması için bu işlem asla zorunlu olmuyor oyuna asla giremezsiniz gibi bir uyarı verilmiyor asla oyuna girebilirsiniz ama "Premiumsuz üyelerin server içerisindeki alanı %15 geri kalan premiumlu üyelerin alanı" gibi bir kısıtlama koyabiliyor.. Bu tarz kısıtlamalardan uzak durmak veya hiçbir şekilde yaşamayıp oyunda sabit olmak için premium şarttır..

Premium Kolay Alınırmı?

Premium K2Network firmasının sözleşmesinin bulunduğu Interaktif Kredi Kart sistemi sağlayan firmalar aracılığıyla yapılmaktadır... Bu firmalara resmi sitelerinden girip kendi kredi kartınızla üye olduktan sonra firmanın size vermiş olduğu Account'ile Power Up Store'den işleminizi gerçekleştirebilirsiniz... Kredi kartınız olmadığı taktirde veya üye olmanız gereken firmalara güvenmediğinzi taktirde K2Network güvencesiyle premium satma hakkı verilen internet kafelerden premium almanız sizin için en iyisi olacaktır.. Internet kafeye gittikten sonra kafenin kendi belirlediği ücreti ödeyip size verilen bilgilerle premium alabiliyorsunuz... Bu internet kafelerin listeleri yakın zamanda forumda açıklanacaktır...

Kredi kartıyla üyelik alabileceğiniz firmalar:
Paypal - [Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]

Click&Buy - [Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]
KESN [Linkleri görebilmek için üye olmalısınız. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]]

3. Müşteri Hizmetleri ve Game Master'ların Çalışma Düzeyi Nedir? Neden Oyuncular'a Otomatik Cevap Atılmaktadır?

Müşteri Hizmetleri ve Game Master'ların Çalışma Düzeyi Nedir?

Müşteri Hizmetleri ve Game Master'lar California'da ofis içerisinde çalışan personellerden oluşmaktadır Türkiye saat'i ile 19:00'da iş başı yapılmaktadır...

Neden Oyuncular'a Otomatik Cevap Atılmaktadır?

Oyun içerisinde milyonlarca oyuncu söz konusu olduğundan şuanki personel azlığı nedeniyle her duruma Müşteri Hizmetleri tarafından yetişelemeyip bazen geçte olsa yardımda bulunuluyor... Otomatik mesajlar çoğu oyuncu için büyük tepki sahibi olsada o mesajların ardından ilgili bölüm tarafından cevap verilmektedir.. Çoğu oyuncu doğru bölümü kullanamadığı için o şekilde sorunlar oluşmaktadır.. Yakın zamanda Müşteri Hizmetleri ekibine Türk personel desteği gelecektir..

4. Genel Problemler Ban,Mute,Ödeme Sahtekarlığı,Bug,Hack,Şifre Sorunu,Item Silinmesi Dupe..


Banlanma Nedenleri? Banlanma Süreçleri

Oyun içerisinde haksız şekilde atılan ban diye bir durum asla söz konusu olmaz bu olay olduğu taktirdede %97.5 gibi bir mebla ile ölçülür..Banlanan bir karakter resmi siteye login olduğunda en üstte banlanma nedenini rahatlıkla görebilir..

Banlanma Çeşitleri Sebebleri ve Uygulanan Ceza:
- Speed Glitching, Jingling, ve Oyun Hatalarindan Yararlanma.. 30 Gun Yasaklanma
- Oyun esyalarini kopyalayarak cogaltmak, kopyalanmis esyalari bulundurmak (DUPE).. Esyalar silinir / Hesap belirli sure icin yasaklanir veya kapatilir Lider GM’lerin karariyla
- Kendini K2 Gorevlisi gibi gostermek... Hesap kapatımı..
- Ulke Puani Transfleri (NP Trasnferi).. 100 np'e düşürülme ve 30 gün yasaklanma.. Tekrar yapılmasında hesap kapatımı..
- Ödeme sahtekarligi.. Hesabın kapatılması..
- 3. Sahis hile araclarinin kullanimi veya kullanan kisi ile ayni partide bulunma.. 30 Gün yasaklanma.. Tekrar yapılasında hesabın kapatımı..
- 3.sahis araclarin kullanimindan kaynaklanan yasaklamalarda gorevlileri yanlis bilgilendirme. Musteri hizmetlerine yapilan basvurular tekrar gozden gecirilir. Gozden gecirildikten sonra eger yasaklanma hakli bulunduysa kullanici hesabi suresiz kapatilir.
- Hatali, hack ile elde edilmis veya calinmis esya bulundurmak.10 gun yasaklanma, butun supheli esya ve paranin silinmesi..
- Knight Online oyununu yetkili Knight Online servis saglayicisinin kontrolunde olmayan bir sunucuda oynamak veya baskalarini bu kurali ihlal etmeye davet etmek... Hesabın kapatılması..
- Hatali isim kullanma.. Gorevli tarafindan isim degistirilir..

Üstte yazan ban sebeblerini buraya tıklayarak net olarak görebilirsiniz... Oyuncunun kendi düşüncesiyle yapmış olduğu ve haksız olarak yargılandığı hiçbir ban açılmamaktadır..

Mute Nedir?

Oyun içerisinde verilen muteler belirli kurallar gereğinde verilip ceza süreçlerine göre oyununcunun oyunda yazı yazmasını engellemektir..

Mute Cezasının Uygulanma Nedenleri ve Uygulanan Ceza:
- Hakaret... 1 Gün yasaklanma.. Ikinci seferde 7 gün konuşma yasağı... Üçüncü seferde hesabın kapatılması..
- GM ile kaba veya hakaret icerikli konusmak, spam yapmak.. Lider GM insiyatifinde karar alinir genellikle konuşma yasağı ile cezalandırılır..

Ödeme Sahtekarlığı Tarzında Bir Gereçeyle Oyundan Uzaklaştırılma

Ödeme sahtekarlığı alınmış olan premium,knight cash veya her çeşit kredi kartı işlemine girmiş olan Power Up Store alışverişinden kaynaklanmaktadır.. Bu durum dahilinde yapmanız gereken işlem öncelikle bağlantıda olduğunuz kredi kartınız üzerinden işlem yaptığınız firmayla irtibata geçin Paypal,Click&Buy vb) size açıkta kalan mebla'yı söylerler ve sizde bu uyarı üzerine bankanızı arıyarak sorunu dile getirin (çoğu zaman banka parayı yatırmadığından sorun oluşuyor) bankanızdan olağan açığın kapatılmasını rica edin ve işlem tamamlandığında elinizdeki extrem bilgilerini tekrardan görüştüğünüz firmaya aktarın... Firma tekrardan K2 Network müşteri hizmetlerine iletip banınızı açtırır..Açılmadığı taktirde resmi siteye login olup Destekleme Biletinizi Veriniz bölümünden Fatura butonuyla durumu anlatın ve extrem'i gönderin..


Bug Nedir? Ne Tarz Bir Ceza Uygulanır?

Bug Knight Online oyunu içerisindeki genel problemler mayetinde geçmektedir.. Bug yoluyla yapılan her item,exp,np, bir nevi hile olarak gözüküp o soruna hitap eden duyuruya göre ceza bedeli biçilir ve yetkililerin ceza süreçlerini belirler...

Bug bildirimi ne şekilde yapılır:
Oyun içerisinde bug'lar karşılaşmış ve o bug'u ihbar etmek isteyen oyuncular Resmi siteye login olup Destekleme Biletinizi Veriniz başlığı altında bulunan Virüs Raporu başlığı altında ticket gönderip bildirebilirsiniz.. Bildirdiğiniz bug raporlarında dikkat etmeniz gereken en büyük unsur olayın geniş şekilde açıklanmasıdır.. Unutmayınki ne kadar açık biçimde anlatılmışsa sonuca o kadar hızlı ulaşılır...

Hack'lenme Nedir? Neden Bu Olay Yaşanır? K2 Network'un Bu Olayda Parmağı Varmı? Nasıl Yetkililere Bildirilir?

- Hack'lenme oyun içerisinde ID ve Password'unuzun sizden başka birinin bilip o kişinin sizin accountunuzla girip işlem yapmasına item çalmasına denir..
- Bu olay genellikle kişinin bilgisayarından kaynaklanan sorunlar nedeniyle ön plana çıkmaktadır Keylogger,Trojan gibi virüsler yüzünden şifreniz başkasının eline geçer bu olayı önlemek tamamiyle sizin elinizdedir.. Kullanmış olduğunuz virüs programı,chat unsurlarında görüştüğünüz kişilerden aldığınız dosyalar,maillerinize gelen bilinmeyen postalar ve güvendiğiniz kişilere verdiğiniz şifreniz...Oyun içerisinde kimi zamanda çok nadir rastlanan bug'lar nedeniyle hack olayları yaşanmaktadır.. Ama unutmayınki tüm durumlara müdehale edilip mağdur olan kişilere yardım edilmektedir..
- Çoğu oyuncu K2 Network firmasının hack olaylarında bir parmağı olduğunu ve oyuncuları firmanın hacklediğini düşünür.. Bu şekilde düşünceler tamamiyle kulaktan dolma sözlerle veya bug yüzünden hacklenen kişiler vasıfıyla söylenmiş söylentilerdir... Unutmayınki sizler hack'lendikten sonra yine yardımcı olup tekrardan eski halinize gelmenizi sağlayan firmada K2 Network..

Unutulan Şifreler ve Kullanılamayan Şifreler? Hatırlanmayan Gizli Sorular?

Bu gibi durumlarda resmi siteye login olup Destekleme Biletinizi Veriniz bölümünden Müşteri hizmetlerine sorucağınız başka sorunuz varmı bölümü altından ticket göndererek halledebilirsiniz...Eğerki Accountu'nuzun şifresiniz unuttuysanız vede siteye'de login olamıyorsanız bir arkadaşınızın Account'u ile siteye login olup aynı şekilde ticket gönderin Müşteri Hizmetleri sizden kendi Accountunuzun en son Kredi Kart işlemlerini isteyecektir ve vermiş olduğunuz bilgiler üzerine size yardımcı olup yeni şifrenizi verecektir...

Gizli soru kaybetme işlemindede yine üstteki gibi Müşteri Hizmetlerine ticket yoluyla gizli soru değiştirme isteğinde bulunup tekrardan kredi kart bilgilerinizi yazmanız gerekmektedir..

Müşteri hizmetleri tarafından istenilen kredi kart kullanım bilgileri:
- Kredi kartın son 4 haneli numarası :
- Click&Buy 9 haneli id :
- Paypal Account Maili:
- Yeni Gizli Soru:
- Yeni Gizli Soru Cevabı:

Item Silinmesi Nedir? Dupe Item'ler Neden Silinir?

Oyun içerisinde legal durumda gözükmeyen item'lerin herbiri şikayet üzerine,yetkililer tarafından veya hile ile yapıldığı gerekçesiyle silinir...
Dupe item'ların silinmesi demek o itemin aynısının server içerisinde 1 tane daha bulunmasından kaynaklanıyor olmasındandır... Dupe item'lerin aynısının server içerisinde bulunup görülmesi ise her itemin belirli bir ID'si olup genel olarak yapılan Dupe Vipe'larda filitreden geçememesinden kaynaklanır..


5. Koxp

K2Network Oyunun En Zararlı Etkisi Koxp'u Görmüyormu? Neden Önüne Geçilemiyor?

Knight Online XP , Kohack , Macro , Gliching , gibi programlar veya oyun hataları her zaman göz önünde tutulup sonunun gelmesi sağlanıyor... Fakat KOXP programının üreticileri devamlı K2Network firmasının kötüleme amaçlı ellerinden geldiği kadar hızlı çalışıp USKO'nun yanı sıra MYKO,TWKO,JAPKO client'lerindede hüküm sürmektedir... Koxp'i yapan kişiler yaptıkları işten son zamanlarda yüksek şekilde gelir sağlamaktadır... Oyunu kirletmeyi veya kötülemeyi düşünen oyuncular tarafından ama bu oyuncularda KOXP'i kolaylık amaçlı zannedip satın alıyorlar.. Kaybettikleride zamanları,emekleri ve parası...Koxp'u önleme amaçlı son çıkan duyuruları'da göze almanızı tavsiye ederim..

Koxper'leri Nasıl Önleyebiliriz Neden Game Master'lar Resimlerimizle Ilgilenmiyor?

Koxper'leri önlemek veya şikayet etmek ticket yoluyla,forum aracılığıyla gerçekleşebilir, fakat ettiğiniz şikayetlerdeki resimlerin formatlarının KSC olmasina dikkat edin...

Neden KSC?

KSC Knight Online firmasının oyun içerisinde kolaylıkla - tuşu ile resim çekmenize ve o resimleri saklamanıza yarayan bir formattır.. O formattaki bir resmi açıp tekrardan save diyerek jpeg formatına getiririz fakat şikayet durumlarında jpeg. formatlı resimler kabul edilmiyor.. Nedeni ise çevremizde geniş çaplı bir Photo Shop kullanabilen kişilerin var olmasıdır...

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Kafa Karıştırıcı En Büyük Sorular ve Cevapları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tolga Çevik ve Ailesi

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Massive-Forum :: Knight Online :: Knight Online Genel-
Buraya geçin: